558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde sedm:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Polanka - 4 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
  Zuzana - 2 km
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Pokud se rozhodnete ztrávit čas dovolených v Mostech u Jablunkova, určitě neprohloupíte! V dřevěnce na Fojtství jsme pro vás připravili opět spoustu zajímavých aktivit na léto.

Po celé prázdniny bude v dřevěnce na Fojtství instalována umělecká a zároveň i prodejní výstava prací Martiny Bilkové a Kateřiny Valkové s názvem "Pro radost a potěšení".

Mostecká rodačka Martina Bilková dnes působí většinou v Ostravě, kde tvoří, kreslí, maluje a vytváří mnoho různých kreativních věcí, dárků, šperků a výrobků pro potěšení či svou radost.
Martina o sobě říká: „Ve škole jsem poznala spoustu skvělých kamarádů a učitelů, kteří mi do života mnoho přinesli. Naučila jsem se spoustu věcí, hlavně jak pracovat s precizností a nadšením. Mou radostí je kvalitní grafický papír, průhledka, kousek drátku, pár barevných perliček a malý nápad, který realizuji na mých přáníčkách a jiných kreativních výrobcích. Práce je mým koníčkem, kterému se ráda věnuji na plný úvazek. Už pár let  se účastním soutěže s Balakrylem (barevná hra recy věcí), kde předělávám staré věci, aby se daly dále používat a na výstavě uvidíte některé z nich.“

Kateřina Valková s Martinou Bilkovou spolu studovaly na VOŠ umění ve Zlíně obor grafika. Kateřina tvoří barevné obrazy nebo kreseby portrétů na zakázku. Obrazy Kateřiny Valkové jsou synonymem digitálně malovaných obrazů za použití maleb, barev a grafik různých stylů. Každý obraz je naplněný emocemi a každý skrývá vlastní příběh.
S oběma umělkyněmi se můžete setkat na vernisáži jejich výstavy, která se bude konat v úterý 4.6.2017 v 17:00 v dřevěnce na Fojtství.


Stejně jako každé prázdniny, budou i letos v dřevěnce probíhat dny s řemeslem.
Malí i velcí se můžou těšit na řemeslníky, tradiční řemesla, ochutnávku tradičních pokrmů apod. Nebudou chybět ani soutěže o pěkné ceny.
Proběhnou celkem 4 dny s řemeslem a tradičně se budou konat ve čtvrtky od 10:00 do 15:30

 • 13.7. - Den s řemeslem „Ovce, vlna a ovčí produkty“

Stříhání ovcí, zpracování vlny od čechrání, přes předení na kolovrátku a pletení, výroba sýrů a stloukání másla, kosení trávy, hrabání sena, klepání kosy, plstění, výroba provázku apod. Kdo potřebujete naklepat kosu, přineste ji sebou na akci.
U dřevěnky budou k vidění i živé ovečky!

 • 27.7. - Den s řemeslem „Dřevo v životě Gorolů“

Ukázka vyřezávání uměleckých řezeb, zpracovávání samorostů, řezání dřeva a vypalování ornamentů na dřevo, pletení košíků, tvorba dřevěných ozdob, výroba ptáčka z pedigu.

 • 10.8. - Den s řemeslem „Oděv, doplňky a drátkování“

Výrobky z kůže, dřevěné knoflíky, výroba mýdla, brože z filcu, vyšívání, modrotisk, umělecké drátkování a šperky z drátků, praní prádla na valše.

 • 24.8. - Den s řemeslem „Medový den“

Výstavka včelařského nářadí s výkladem o jejich používání, zdobení medových perníčků, výroba svíček, tvorba suvenýrů – včeliček ze dřeva a keramiky, soutěž o nejlepší med.
Prodej medu přímo od včelaře.

 V sobotu 19. 8. se na prostranství u dřevěnky, na hřištích a v Sokolovně bude konat tradiční kulturní a sportovní akce Mostecké léto letos s podtitulem „Zažeň hlad bramborem!“.
Účastníci se mohou zapojit do velké bramborové soutěže buď jako soutěžící nebo jako hlasující diváci a k zakoupení budou různé bramborové speciality.
Pokud rádi připravujete různé bramborové speciality, neváhejte a přihlaste se do soutěže! Určitě si užijete spoustu legrace a navíc můžete vyhrát pěkné ceny. Jídla si můžete připravit už doma, na místě je už jen dokončíte a připravíte ke konzumaci. Uzávěrka přihlášek je 21.7.

Ve spolupráci s TJ Sokol Mosty u Jablunkova od dopoledních hodin proběhnou fotbalové zápasy starých gard, volejbalový turnaj veteránů a silový trojboj v kulturistice.
 
V rámci kulturního programu vystoupí od 15.00 folklorní soubory  Górole a Mali Górole, Grupa mocnego uderženia, tanečnice La Gamelino, Gimnaści z Vendryně.
Bavit diváky přijede Jiří Erlebach se svou hudebně zábavnou show a kapelou Rock Violin a večer vystoupí Lucie Revival Ostrava.
Pro děti budou připraveny zábavné atrakce.

A to určitě není vše co jsme pro vás na toto léto připravili.
Pokud máte třeba jen chvilku času, kdykoliv v otevírací době se za námi do dřevěnky zastavte a pomozte nám uplést šálu pro dřevěnku. Nyní je upleteno kolem 17 metrů a aby se nám podařilo "omotat" dřevěnku celou je třeba uplést ještě asi 2 krát tolik. Pomozte nám uplést šálu a nezapoměnte, že kdo uplete alespoň 5 řad bude zařazen do slosování na Mosteckém létu (19.8.2017)

Srdečně zveme na všechny akce!

Místo konání: Mosty u Jablunkova 381 (dřevěnka na Fojtství)
GPS souřadnice: 49°31'35.566"N, 18°45'11.604"E
Kontakt: +420 558 341 586, 603 825 226
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií