558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde sedm:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Polanka - 4 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
  Zuzana - 2 km
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Informační centrum v Mostech u Jablunkova společně s informačním centrem na Istebne vydalo v rámci společného projektu "Trojmezí - radost poznávat" mapu česko-polsko-slovenského Trojmezí v měřítku 1:80000.

 

Navíc byly vyrobeny 2 venkovní tabule s touto mapou, které budou instalovány v obci Mosty u Jablunkova a také nástěnnou verzi mapy, které budou postupně umístěny v interiérech ubytovacích zařízení v Mostech.

Mapa obsahuje přehledné popisy atraktivit na české, polské i slovenské straně regionu společně a tímto je velmi atraktivní pro turisty a návštěvníky regionu.

Tištěnou mapu Trojmezí mohou turisté obdržet v infocentrech v Mostech u Jablunkova, Istebne a v dalších informačních centrech v regionu.

 

 

Mapa Trojmezí je vydána v rámci společného projektu „Trojmezí - radost poznávat“, registrační číslo: CZ.11.2.45/0.0/0.0/16_010/0000400, který je financován z Fondu mikroprojektů Programu Interreg V-A Česká republika-Polsko v Euroregionu Těšínské Slezsko – Śląsk Cieszyński. Partneři projektu: GOTIC, příspěvková organizace a Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej.

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií